Ana Sayfa
 • Melike Acardağ

  Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Finans üzerine yapmıştır. 2012 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatı’nı almıştır. Halen Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Merkezi’nde Genel Koordinatör olarak çalışmaktadır. Bu kapsamda, şirketlerin kurumsal yönetim ve muhasebe-finans çalışmalarında aktif görev almaktadır.

  Seçilmiş projelerden bazıları;

  • Turkish Petroleum International Company (TPIC) : Kurumsal Gelişim Çalışmaları

  • ODTÜ Teknokent A.Ş.- Ankara: İnsan Kaynakları Danışmanlık Çalışması

  • Koçak Madencilik A.Ş.- İzmir : Kurumsal Yönetim ve İnsan Kaynakları Danışmanlık Çalışması

  • Alp Özler Uluslararası Nakliyat Taah. Tic. Ltd. Şti. – Ankara: Kurumsal Finansman Danışmanlığı Çalışması

  • Başkent Fiat Uluslararası Nakliyat Tur. San. Tic. Ltd. Şti. – Ankara: Kurumsal Finansman Danışmanlığı Çalışması

  • Mutlu Metal A.Ş.- İzmir : Kurumsal Yönetim Çalışmaları,

  • Yenal Vasıflı Çelik ve Tarım Aletleri San. Ve Tic. A.Ş. – Ankara: Kurumsal Yönetim Danışmanlık Çalışması

  • Oasis Medikal Ürünler Kimya Turizm San. ve Tic. A.Ş. – Ankara: Kurumsal Yönetim Danışmanlık Çalışması

  • Başman Group of Companies – Kıbrıs: Kurumsal Yönetim Danışmanlık Çalışması

 • Kayhan Öcal

   

  Milli Savunma Üniversitesi Yönetim-Organizasyon bölümünden 1993 yılında mezun olmuştur.

  1993-2018 yıllarında Milli Savunma Bakanlığının (MSB) muhtelif birimlerinde mali konularla ilgili çeşitli görevleri icra etmiş; son olarak MSB Bütçe ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğünde, Mali Yönetim ve Kontrol Dairesi Başkanı olarak görev almıştır.

  2008-2009 yıllarında Azerbaycan/Bakü’de, Askeri İşbirliği ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığında Maliye ve Bütçe Şube Müdürü olarak;

  2012-2013 yıllarında Afganistan/Kabil’de, NATO önderliğinde kurulmuş olan Uluslararası Güvenlik ve Yardım Örgütü’nde (ISAF) Maliye ve Bütçe Şube Müdürü olarak görev yapmış;

  2011-2018 yıllarında Makedonya, Karadağ, İspanya ve Azerbaycan’da bütçe ve mali konularda MSB temsilcisi olarak temaslarda bulunmuştur.

  2007 yılında Selçuk Üniversitesi Yönetim bölümünde Yüksek Lisans, 2021 yılında Başkent Üniversitesi Muhasebe ve Finansman bölümünde Yüksek Lisans eğitimlerini tamamlamış olup halen Başkent Üniversitesi Muhase ve Finansman programında Doktora eğitimine devam etmektedir.

  2023 yılında Dünya Bankası destekli “Dikili Tarıma Dayalı Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” fizibilite raporunun “Ekonomik Analiz” bölümünü hazırlamıştır.

  Halen Başkent Üniversitesinde “Uluslararası Finans” alanında ders vermekte olup, CGS Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Merkezi’nde Kurumsal Yönetim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

 • Selçuk Torun

   
  Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) lisans eğitimi aldı. Yüksek Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Bilişim Enstitüsü'nde tamamladı. Sonrasında Web Tasarımı ve Kodlama Ön Lisans Eğitimi aldı. Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Merkezi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri Kıdemli Uzmanı olarak çalışmaktadır. Şirketlerin kurumsallaşma ve kurumsal yönetim çalışmalarında aktif görev almaktadır.
 • Av. Ergün Ulaş Tümer

  Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde Lisans öğrenimini tamamlamış olan Ergün Ulaş Tümer, Anglo-Sakson ve Kıta Avrupası Hukuku üzerine eğitim almıştır. UNDP GEF (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Küresel Çevre Fonu Küçük Hibeler Programı) tarafından desteklenen "Kapımdaki Doğa Projesi” sürecini Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Bahçelievler Derneği bünyesinde kabulünü, yürütülmesini ve sonuçlandırılmasını yönetmiştir. Halen dernekler içerisinde Ulusal ve Uluslararası projelerin süreçleriyle ilgilenmektedir. Şirketler hukuku üzerine çalışmalarını gerçekleştiren Tümer, CGS Center bünyesinde Aile-Şirket Anayasası kapsamında Hukuk Uzmanı olarak çalışmaktadır.

 • Didem Kafkas

  2022 yılında Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

  2023 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi Yüksek Lisans eğitimi almaya başlamıştır, halen devam etmektedir.

  Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Merkezi’nde Organizasyonel Gelişim ve Raporlama Uzman Yardımcısı olarak görev almaktadır.

  Kurumsallaşma çerçevesinde iş analizi ve süreç geliştirme, organizasyon tasarımı-birim ve insan kaynakları kapsamında; iş tanımlarının revizyonu, kurum kültürü analizi, performans değerlendirme sisteminin oluşturulması alanlarında çalışmalar gerçekleştirmektedir.

  Aynı zamanda muhasebe uygulamaları ve raporlamaları üzerinde çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 • Ahmet Yiğit Taşçı

   

  Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Merkezi'nde Yeni Nesil Sistem Geliştirme Uzmanı olarak görev alan Ahmet Yiğit Taşçı, Ankara Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı Ön Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır.

  Yazılım dünyasında PHP, Python, HTML, CSS, JavaScript, JQuery ve SQL gibi önemli dillerde deneyimi bulunmaktadır. Uzmanlık alanları arasında Yazılım Yaşam Döngüsü, Kanban, İş Analizi ve Dijital Dönüşüm yer almaktadır.

  Ayrıca, Jquery ile web geliştirme, HTML-CSS ile Web geliştirme, Uygulamalı İş Modeli Üretimi, Pazar Araştırması ve Fiyatlandırma Stratejileri, Proje ve Risk Yönetimi gibi sertifikaları bulunmaktadır. Bununla birlikte, Yönet (Bilkent Üniversitesi), Timkoder (Ankara Ticaret Odası), BUSS (Başkent Üniversitesi) gibi çeşitli seminerlere katılmıştır.

  Bu kapsamda, şirketlerin Kurumsal Yönetim, Dijital Dönüşüm ve Şirket Akademileri çalışmalarında aktif görev almaktadır.

  Dahil olduğu projeler;

  ·         CGS Center BUSSAC Platformu

  ·         Aydoğanlar Akademi

  ·         Yurttaşlar Akademi

  ·         Çağ Grup Akademi

 • Bora Manisalı

  Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Merkezi'nde Stajyer olarak görev alan Bora Manisalı, Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisiliği bölümünde eğitmine devam etmektedir. Programlama dillerinden C, C++, Python, Verilogu bilir aynı zamanda ikinci anadili Rusçadır.

  Uluslararası Konferanslar:

  ·         2019 Arab Youth International Model United Nations ABD Delegesi / Dubai

  Deneyimler:

  ·         2020 – 2021 AIESEC Northern Cyprus Local Committee’de takım liderliği

  ·         2020 – 2021 METU NCC Women in Business Topluluğu Yönetim Kurulu

  ·         2021 - 2022 METU NCC  International Student Association’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı

  ·         2023 CHP KKTC Yurtdışı Temsilciliği Lefke Komitesinde üyesiydi

 
ANKARA / TURKİYE
Bağlıca Mah. 1228 Sokak
A Blok 2/1
ETİMESGUT - ANKARA - TÜRKIYE
0312 220 22 20
info@cgscenter.org
www.cgscenter.org
www.cgscenterbussac.net

Tüm hakları saklıdır. © 2005 - 2013

Takip edin:Web Tasarım: çizgeadam & AdaNET
 
FACEBOOK
CGS Center
linkedin
YouTube