Ana Sayfa
Şirket Akademileri
Günümüzde ekonomi, bilgi ve bilgiye dayalı olmaya başladığından, öğrenme bir kerelik bir öğretim çabası değil çalışanların; teknolojik gelişmelere, küresel rekabete ve hızlı değişime ayak uydurmak için hızlı ve düzenli olarak öğrenmelerini gerektiren sürekli bir süreç haline gelmiştir. Bu değişiklikler ışığında şirketlerdeki eğitim departmanları, organizasyonel ortamda öğrenmeyi tasarlama ve uygulama biçimini yenilemek ve devrim yapmak için yeni yönetim modellerine bakmaya başlamıştır.
 
Üniversitelerde bulunan teorik öğrenmenin yavaşlığı ve uygulanabilirliği ile alakalı olarak şirketler ve iş dünyası şirket akademilerini yarattılar.  Bu birim, hem yeni hem de tecrübeli çalışanların, görevlerini hassasiyet ve etkinlikle yerine getirmek için gerekli olan becerileri sağlamaları için tasarlandı. Şirket akademileri, çalışanlara beceri temelli bir ekonomide kendilerini hem profestonel hem de kişisel olarak geliştirme fırsatı sunmaktadır.
Temel amacı yetkinlik oluşturmak, organizasyonel değişikliği sağlamak, şirket rekabet gücünü arttırmak, yetenekleri istihdam etmek ve korumak veya müşterilere hizmet etmek olan şirket akademileri, örgütsel büyümeye katkıda bulunmak bilinci üzerine kurulmuştur. Şirket Akademileri, organizasyonun misyonunu yerine getirmek üzere planlandığı ve modellendiği stratejik amaçlara odaklanmaktadır.
 
CGS Center, şirket akademisi kurarken, şirketin eğitim ihtiyaçlarını analiz eder, eğitim programını hazırlar ve eğitim yoncaları oluşturarak temel, bölüm içi ve kişisel gelişim eğitimlerini belirleyerek bir müfredat oluşturmaktadır. Ayrıca şirkette potansiyel eğiticiler belirlenerek "Eğitimcinin Eğitimi" programı ile şirketin kendi eğitimcilerini yetiştirmesini amaçlamaktadır.

 
ANKARA / TURKİYE
Bağlıca Mah. 1228 Sokak
A Blok 2/1
ETİMESGUT - ANKARA - TÜRKIYE
0312 220 22 20
info@cgscenter.org
www.cgscenter.org
www.cgscenterbussac.net

Tüm hakları saklıdır. © 2005 - 2013

Takip edin:Web Tasarım: çizgeadam & AdaNET
 
FACEBOOK
CGS Center
linkedin
YouTube