Ana Sayfa
Onay Formu
 
Online Danışmanlık / Online Danışmanlık Nedir?
 
Bilgisayar destekli çevrimiçi online danışmanlık, internet, telefon veya mail aracılığıyla yapılan profesyonel online danışmanlık görüşmeleridir. Online danışmanlık, şirketinde karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak isteyen, bu konularla ilgili yönlendirme isteyen şirket sahiplerine ve yöneticilerine yöneliktir. Aklınıza takılan soruları sormadan önce verdiğimiz danışmanlık hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.
 
 
 
Online Danışmanlık Kabul Görmüş Bir Yöntem Midir?
 
Online danışmanlık, şirketlerin uzun süreli ve devamlı danışmanlık almadan kafalarındaki soru işaretlerini gidermeye ve ihtiyaç tespiti yapmaya yönelik bir çalışma olduğundan, hızlı ve kısa ve konu odaklı bir danışmanlık türüdür. Çağımızda yüzyüze gelmenin mümkün olmadığı ve kısa süre içinde cevap alınmak istenen sorulara karşılık geliştirilmiş bir yöntemdir.
 
 
 
Online Danışmanlık Görüşmesinin Yapılacağı Ortamı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
 
Görüşme esnasında sessizliğin sağlanması ve korunması önemlidir. Bu nedenle odada televizyon, müzikçalar ve benzeri elektronik aletlerin kapalı olması dikkatinizin dağılmaması ve görüşmenin verimli geçmesi için gereklidir.
 
Tıpkı yüzyüze görüşmelerde olduğu gibi online görüşmelerde de verilen bilgilerin gizliliğ ve mahremiyet, sağlanması gereken temel bir koşuldur.
 
Görüşmelerin bölünmemesi amacıyla odaya girip çıkan insanlar olmamasına yönelik önlemler alınmalı; cep telefonunun tamamen kapalı ya da sessize alınmış ve uzak bir yerde tutulması konusunda gereken özen gösterilmelidir.
 
 
 
Online Danışmanlık Görüşmeleri İçin Gereken Teknik Altyapı Nedir?
 
Online Danışmanlık için farklı platformlar kullanılabilmektedir. Danışmanlık alınmak istenen konu ile ilgili görüşme için aşağıda belirtilen farklı yollardan biri kullanılabilecektir.
 
- Telefonla görüşme yoluyla sorulan sorular cevaplanabilmekte ve görüşme sağlanmaktadır.
- Whatsapp’dan sesli veya görüntülü görüşme yapılabilmektedir.
- Skype yoluyla görüntülü veya sesli görüşme yapılabilmektedir. Bunun için hızlı bir İnternet bağlantısı ve gerekli programın (Skype) kurulu olduğu bir bilgisayar, tablet ya da cep telefonu gerekmektedir. Skype programını indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:
 
Windows için tıklayın.
Mac için tıklayın.
Linux için tıklayın.
 
- Skype hesabı oluşturmak için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz:
 
 
- Sorular yazılı olarak iletilebilmekte ve yazılı olarak detaylı cevaplanmaktadır.
 
 
Online Danışmanlık Görüşmeleri İçin Genel Bilgilendirme ve Uyulması Gereken Kurallar
 
- Online Danışmanlık hizmeti görüntülü ve sesli olarak farklı platformlar üzerinden yapılır.
- Online Danışmanlık görüşmeleri merkezimizin çalışma gün ve saatleri içinde gerçekleştirilir. Yazılı olarak iletilen sorular en geç 2 iş günü içinde cevaplandırılır.
- Görüşme randevunuzu iptal etmeniz gerektiği durumlarda, en geç görüşmeden 24 saat öncesinde iptal etmeniz halinde ücret iadesi almanız mümkündür.
- Görüşmeler süresince uzman, gerekli görmesi halinde danışanı yüzyüze görüşme için yönlendirebilir.
- Online Danışmanlık görüşmeleri ile ilgili ödemelerin nasıl yapılabileceği ile ilgili merkezimizden e-posta ve telefon ile bilgi alabilirsiniz.
- Danışan, online danışmanlık hizmeti almayı kabul etmesi halinde, görüşmelerin sesli ya da görüntülü kaydını izinsiz olarak almayacağını da kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
- Yapılan görüşmelerde gizlilik prensibine bağlı kalınmakta ve etik ilkelerle ilgili kurallar izlenmektedir. CGS Center, danışan tarafından paylaşılan tüm bilgileri bu gizlilik kuralları doğrultusunda saklı tutmakla yükümlüdür.
  

 
ANKARA / TURKİYE
Bağlıca Mah. 1228 Sokak
A Blok 2/1
ETİMESGUT - ANKARA - TÜRKIYE
0312 220 22 20
info@cgscenter.org
www.cgscenter.org
www.cgscenterbussac.net

Tüm hakları saklıdır. © 2005 - 2013

Takip edin:Web Tasarım: çizgeadam & AdaNET
 
FACEBOOK
CGS Center
linkedin
YouTube